Simple Dexbowka by Kayman
( siemior - 08.05.2011 )

Barb ww lld 30lvl by DJ2v
( opes - 26.03.2011 )
Amazonka Lld 30lvl by Opes
( opes - 24.03.2011 )



Alchemic
Angrenost Realm - Serwer Diablo II
D2traders
Kronika Noktisa


+ Amazonka Bow build by idid - tvt/pvp PCL środa, 7.11.2007, 17:22
1. Wstęp.
Build ten ma na celu ukazanie, niektórym mojego poglądu na rozwój i ubiór amazonki na bow. Po kilku miesiącach gry zauważam wiele nieprawidłowości w dostępnych taktykach dla amazonki, w ten sposób zacząłem pracować nad swoim buildem, który zaprezentuje poniżej. W tym przypadku mamy do czynienia z amazonką opierającą się na drzewku łuków, ale w razie potrzeby broniącej się za pomocą tarczy + oszczepu i odpowiednich skilli. W taktyce tej chce obalić mit, w którym doradza się budowę dexazonek. Dexazonki może i mają dmg, a przy odpowiednim ekwipunku nie najgorszy poziom życia, ale mimo to sprawdzają się świetnie jedynie na 4v4 przy odpowiednim zabezpieczeniu. Poniższa amazonka będzie hybrid łączącą vita i dex.

2. Wady i zalety tej amazonki.
Zalety:
ładny (jak na amke) poziom life
wystarczający dmg
dobre uniki
mobilna na TvT jak i na PvP
Wady:
duży koszt
więcej chyba nie zauważam

3. Ekwipunek.
I tutaj mamy najważniejszy dział naszej amazonki. Jesteś niezamożny nawet nie buduj bowki, bo to dziura bez dna i non stop musimy kupować nowe przedmioty.
Dodam, że wszystko z poniżej prezentowanych itemów (na screenach) leży na mojej amce, więc nie pisze o jakiś bzdurach i itemach, których nie mam. Tak więc zaczynamy:

Hełmy:
Podstawą w takiej amce jest czako, wraz z klejnotem 40 ed 15 ias, potrzebnym nam do osiągnięcia progu 147 ias. Nasz główny wybór na 1v1.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Kolejnym przydatnym hełmem będzie tiara z życiem i 3 soxami, soxujemy 3 x 40 ed 15 ias. Wspaniała zabawka na TvT, z bo mamy więcej life niż na czako, dodatkowo dużo więcej dmg.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Nasz trzeci wybór jest niezbędny vs ele teams - Strażnik Kiry. Wciskamy 40 ed 15 ias, jak przy Czako, aby dosięgnąć 147 ias.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Czwarta i ostatnia opcja (atm nie posiadam xP) to Circ 2 ama 30 frw 2 sox z 40 ed 15 ias i 40 ed 9 dex.

Zbroja:
Podstawą jest zbroja socketowana 4 x 40 ed 15 ias, mile widziany life i brak -frw. Niezbędna dla uzyskania 147 ias. Poniżej screen mojego ap.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Kolejna zbroja to forti, używam wraz z tiarą, uzyskujemy 9x ias

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

To tyle co do armorków

Amulety:
Tutaj dwie opcje.
Oko kota, preferuje ten amulet, ładny frw, dex i ias.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Druga to hl, ładna szansa na zabójcze, poza tym ias, skill i res, przydaje się na foha

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Pasek:
Podstawa to oczywiście dungo.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Czasem przydaje się tgv.

Buty:
Pierwszy wybór to WT. Ładny kop do dmg, str i vita.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Następna pozycja, nieobowiązkowa, chociaż czasem się przydaje to gore rider. Dobra ze względu na mody.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Dodatkowo jeszcze infernosy, aldurki oraz rare z resami, poniżej screen moich na team blizz i fb.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Rękawice:
Kolejna istotna rzecz u naszej amki. A więc podstawą będzie bonus do drzewka biernych i magii. Dodatkowo poszukujemy modów typu ias, dex. Imo powinniśmy mieć 2 pary.
1) 2 passiv/20 ias/dex/res. Nosimy je przy kombinacji 160/60 + czako, oraz tiara + forti.
2) 3 passiv 20 dex. Nosimy podczas noszenia na głowie tiarki i 160/60 na klacie. co doda nam kapitalnego kopa do dmg.

Pierścienie:
Tutaj jestem stanowczym przeciwnikiem wymyślnych rare, craftów itd. Najlepszym wyborem będzie duet Ravenów. Dlaczego? Jeśli kupujemy taki gozu dex/str/life ring nie możemy go podmieniać na jakiś abs i np. vs taką fb musimy latać w ravenie, bez absa na fire (zamraża nas ca).

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Oprócz tego abs ringi czyli Dwarf i Wisp. Jeśli już decydujemy się na rare, proponowałbym kupić takiego bez str.

Broń:
Tutaj nie ma co gadać - jedyne rozsądne rozwiązanie - WF z 40 ed 15 ias. Imo wf przewyższa Faith. Dlaczego? Dmg dużo większy, prócz tego tańszy i mamy 1 soxa. Faith zdecydowanie droższe, mamy więcej ar niż na WF, ale ar wystarcza zdecydowanie.

Druga broń, która nosimy na switchu to eth upped tyty.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Tarcza:
Na switch dla tytów nosimy coś z poniższych.
Storm z jahem/berem/40 ed 15 max.
Sanktuary - kapitalne vs ele teams.
Kite 5x-60 life 3 sox - 3xJAH - dobry wybór na necia. Im więcej life tym lepiej
Przydaje się także Strażnik Lancy - razem z Jahem daje nam 30 frw, 100 life i 20% zabójczego.

Equip:
A więc w equip nosimy
Torch dla amki 19-20 stas.

Anii, j/w.

Charmy, które są niezbędne dla naszego builda, a mianowicie dmg/ar/life, bądź dmg/ar/frw.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Tak więc mamy już ubraną amkę. Teraz możemy przejść dalej.

4. Statystyki.
Siła - tak by grając an Tiarce + Gore unieść WF.
Zręczność i Vita. Tutaj zależy dużo od naszych charmów, musimy rozdać na wyczucie, tak aby osiągnąć doby life i dmg. W przypadku perf eq wypchanego 37x 3/20/20 good statami będą 6k/2k. Moja amka atm osiąga 5.5/1.6 na Czako i 6/1.5 na tiarce.
Energia - nic.

5. Skille.
Tutaj też dużo zależy od naszego "widzi mi się".
Bow:
- strzała kierowana - maxujemy, podstawowy atak. Wiadomo na czym polega, pożera malutko many
- strzał seryjny - tak by osiągać 14-16 strzał, zależnie od itemów - więcej imo nie potrzeba
- reszta na dojście.

Java:
- dźgnięcie - popularny jab, dajemy 1 pkt - ładnie sprawdza się w przypadku bliższego kontaktu z innymi charami, wyciskamy dmg zbliżony do 3k
- furia - 1 pkt, nasz drugi atak na switchu, kiedy zmuszenie jesteśmy do obrony (np. name lock zakładany przez amke)
- reszta na dojście.

Bierne:
- uderzenie krytyczne - max, co do tego nie ma wątpliwości druga po ga najważniejsza umiejętność naszej bowki,
- omijanie i odskok - warto dobić do granic 17-19 pkt, w zależności od naszego eq wzrastają procenty,
- penetracja i unik - imo tutaj decydujemy się na jeden skill i wbijamy resztę, unik kapitalny na mele chars, penetracja doda nam dużo ar, ja postawiłem na 2 opcje
- reszta po 1.

6. Co nie co na temat walki.
Jako, że to PvP i TvT amka warto wspomnieć o dokładniejszych zachowaniach, a więc tak:

- vs Bowka/Hybryd bow java ubieramy czako, gore bądź WT, 160/60 arm i jak najwięcej frw. Gramy defensywnie, ciągle będąc w ruchu. Podstawą jest włączenie chodzenia, co zwiększa naszą szansę na blok. Posyłamy dużo strzał, uważając na te rywala, często switchujemy, w razie okazji raszujemy jabem.
- vs Javka ubieramy abs i możliwie najwięcej frw, staramy się być ciągle w ruchu, na 1v1 dobrze ograna javka jest naprawdę groźnym rywalem.

- vs Barb jak najwięcej Dr, Storm, i frw, często switchujemy i dużo gramy na fury, zmieniamy łuk kiedy barb znajduje się w bezpiecznej odległości i wykonuje ww

- vs wszystkie Soski śmigamy na Kirze i absach. Staramy się dać SM, o ile ten działa (a o tym później) i dużo biegamy uważają na name locka

- vs Dru Mele dużo frw i dr, ciężki przeciwnik jeśli nie uda nam się go znacznie uszkodzić zanim znajdzie się przy nas może być parno, gramy podobnie jak vs barb, dużo za pomocą fury

- vs Dru Ele mass frw i dr, dużo biegamy strzelając multi aby ubić jego zoo, potem ewentualnie ga

- vs Necro Psn, Bone - mass life posyłamy dużo ga i staramy się załadować mu sm, unikamy również BP

- vs Summon Nec - tutaj staramy się ubić mu tą rasę zanim zrobi nam tele na twarz

- vs Foh - staramy ustawić się w dobrym miejscu i przywołać Przynętę i Walkirie, tak aby trudne stało się trafienie nas pociskiem, w razie używania Smite i charge warto grać na bloku i bić fury

- vs Hammer - hammer będzie ciężkim rywalem, jeśli na switchu będzie miał zabawkę taką jak Grief, jeśli jest inaczej dużo zależy od naszego frw, im więcej tym trudniej trafić w nas tele, a wtedy otwarty jest na nasz strzałki/fury

- vs Smiter - podobnie jak na foha, dużo ga, w razie podejścia do nas gramy na fury/jab

- vs Asska Trap - tutaj liczy się fhr, uważamy na jej mb i trapy staramy się odbiegać jak najdalej i słać ga

- vs Asska WW - podobnie jak barb

7. Progi, i inne info.
Progi szybszego odzyskiwania równowagi Progi szybszego rzucania czarów
Progi 11 10 9 8 7 6 5 4 3
Potrzebne FHR 0% 6% 13% 20% 32% 52% 86% 174% 600%

Czasem warto zadbać o FHR vs assa.

Progi 15 14 13 12 11 10 9 8 7
Blade Bow, Wielki Łuk, Matriarchalny Łuk (-10) 0% 8% 22% 42% 75% 142%
Shadow Bow, Diamentowy Łuk, Strażniczy Łuk (0) 0% 9% 20% 37% 63% 105% 200%
Pajęczy Łuk (5) 0% 10% 15% 30% 50% 75% 125% 240%
Krzyżowy Łuk, Hydrzy Łuk, Wielki Matroni Łuk (10) 0% 5% 11% 22% 35% 56% 89% 147% 293%

Na co nie działa SM?
A więc jest parę skilli na które nie zadziała nasz SM.
- orb
- blizz
- trap
- hammer
- foh.

8. Na zakończenie...
A więc taktyka skończona, czy też opisana. Mam nadzieje, że przyda się komuś do buildu nowej amki. Chciałbym podziękować kumplom z klanu, którzy pomogli mi ogarniać ten char, a także Kamili, która była miła i pomogła mi odpowiednio zaprojektować tą amkę.

Screenshot


Napisał: - siemior -
Do artykulu dopisano 9 komentarz(y). Dodaj własną opinię!

Musisz być zalogowanym aby napisać/obejrzeć komentarze.
login:
hasło:
Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyćtutaj.


+Przeglądarkowe gry
+Pogadajmy o filmach
+jaja sobie robią
+Gra o tron
+Pomóżcie w zakupie monitora :)
+Pogoda
+Hot Candy Land
+Szczecin Game Show
+mod do Lod sprzed kilku lat
+Propozycja
+Chary PvP oazy
+Luźna propozycja.
+Klan Infernal Hunters
+Cain's Bastards
+[WC] - Wybrańcy Charsi
+Klan diablo 3 < Rage > Zaprasza
+Klan Tajemnica poszukuje graczy SC NLD
+KU Przestrodze! Ban za obrazę gracza?
+Nazwy/skin przedmiotu
+Fakty i mity diablo 2


+Patch 1.10 dla Diablo 2 LoD
+Ancestral Recall v1.10
+Patch 1.11b dla Diablo 2 LoD
+Patch 1.09 dla Diablo 2 LoD
+Patch 1.11 dla Diablo 2 LoD
+Ukryte postatacie
+Cheater choice ver.3
+Uniq Rare Betmod
+D2itemsdatabase
+Valhalla 4.5r3
Czy będziesz grał w trybie rankingowym po wyjściu aktualizacji 2.1.0 w Diablo III ?
Tak
Nie


COOL SITE - konkurs www na najlepszš stronę internetowš
Lista polskich stron o Diablo II
Zagłosuj na Twoją ulubioną stronę raz dziennie!